Jesteś tutaj

Strona główna

Johor Bahru – Ao Chalong 18 -26.11.2013

Wypływamy 23.09, o godzinie 0211 po północy wraz z wysoką wodą. Odpływ dodaje nam 1-2 węzły prędkości. Płyniemy na silniku między Singapurem a Malezją do Cieśniny Malacca słynnej z piratów, którzy mamy nadzieję są tylko legendą. Cieśninę tworzy ją od wschodu Malezja a od zachodu Sumatra należąca do Indonezji. Ilość statków płynących i stojących na redzie może przyprawić o zawrót, są ich setki. Wiatr z dobrego kierunku znaczy z południa, pozwala nam postawić żagle i cieszyć sie ciszą. Odpoczywamy po podróży i przygotowaniach do rejsu.
O drugiej w nocy powiało spod cumulonimbusa do 38 węzłów ale dzięki postawie Mikołąja który zrzucił grota w porę pierwszy podmuch przyjęliśmy bez stresu. Rano pogoda się wyklarowała i spokojnie dotarliśmy w okolice Port Dickson. Admiral Marina jest nowa i problem polegał tylko na jej znalezieniu gdyż nie zaistniała jeszcze na mapie. Po konsultacji telefonicznej z Januszem udało się ustalić jej położenie co nie było łatwe gdyż z wody nie była ona widoczna a wejście do niej znajdowało się 50m od plaży gdzie mapa pokazywała głębokość poniżej 2 metrów.
Po w dwóch nocach w morzu dwie noce w marinie, gdzie jest basen, restauracja i niezbędny dla żeglarza bar a cena za postój na poziomie polskim. 
 
http://ulysses.com.pl/ ; https://www.facebook.com/zeglarskie.safari
 

Dołącz do załogi!!

Dołącz do ZałogiRejs śladami Wagnera
To nie tylko sposób uczczenia pamięci pierwszego Polaka, który opłynął świat. Ten rejs to także okazja do spełnienia marzeń o wielkiej przygodzie, okazja do poznania nowych ludzi i samego siebie.
Być może zrobiłeś już w życiu wszystko czego chciałeś, ale jeśli ciągle czujesz głód nowych przeżyć.
dołącz do nas!!

 


Śladami Wagnera i jego Zjaw
Artykuł opisujące wrażenia z rejsu na www.pearlharbor.pl

 

 

 

 

PRAXIS FÜR ANÄSTHESIOLOGIE & AMBULANTES OPERIEREN * SPEZIELLE SCHMERZTHERAPIE & AKUPUNKTUR