Jesteś tutaj

Strona główna

Johor Bahru – Ao Chalong 18 -26.11.2013

Wypływamy 23.09, o godzinie 0211 po północy wraz z wysoką wodą. Odpływ dodaje nam 1-2 węzły prędkości. Płyniemy na silniku między Singapurem a Malezją do Cieśniny Malacca słynnej z piratów, którzy mamy nadzieję są tylko legendą. Cieśninę tworzy ją od wschodu Malezja a od zachodu Sumatra należąca do Indonezji. Ilość statków płynących i stojących na redzie może przyprawić o zawrót, są ich setki. Wiatr z dobrego kierunku znaczy z południa, pozwala nam postawić żagle i cieszyć sie ciszą. Odpoczywamy po podróży i przygotowaniach do rejsu.
O drugiej w nocy powiało spod cumulonimbusa do 38 węzłów ale dzięki postawie Mikołąja który zrzucił grota w porę pierwszy podmuch przyjęliśmy bez stresu. Rano pogoda się wyklarowała i spokojnie dotarliśmy w okolice Port Dickson. Admiral Marina jest nowa i problem polegał tylko na jej znalezieniu gdyż nie zaistniała jeszcze na mapie. Po konsultacji telefonicznej z Januszem udało się ustalić jej położenie co nie było łatwe gdyż z wody nie była ona widoczna a wejście do niej znajdowało się 50m od plaży gdzie mapa pokazywała głębokość poniżej 2 metrów.
Po w dwóch nocach w morzu dwie noce w marinie, gdzie jest basen, restauracja i niezbędny dla żeglarza bar a cena za postój na poziomie polskim. 
 
 

Dołącz do załogi!!

Dołącz do ZałogiRejs śladami Wagnera
To nie tylko sposób uczczenia pamięci pierwszego Polaka, który opłynął świat. Ten rejs to także okazja do spełnienia marzeń o wielkiej przygodzie, okazja do poznania nowych ludzi i samego siebie.
Być może zrobiłeś już w życiu wszystko czego chciałeś, ale jeśli ciągle czujesz głód nowych przeżyć.
dołącz do nas!!

 


Śladami Wagnera i jego Zjaw
Artykuł opisujące wrażenia z rejsu na www.pearlharbor.pl

 

 

 

 

PRAXIS FÜR ANÄSTHESIOLOGIE & AMBULANTES OPERIEREN * SPEZIELLE SCHMERZTHERAPIE & AKUPUNKTUR