Jesteś tutaj

Strona główna

Galapagos, Puero Ayora

21.04 -28.04.2012 - Czas na Galapagos płynie szybko, jest co oglądać. Jutro minie tydzień i czas chyba płynąc dalej. Jurek właśnie odleciał do domu a ja coraz mocniej Czuję Zew Oceanu, który powoduje spadek zainteresowania iguanami, fokami, żółwiami i innymi stworami bożymi. 

Przede mną 3000 mil samotnej żeglugi na Markizy, ciekawe jak potraktuje mnie Neptun, czego się jeszcze dowiem o tzw. życiu... same wyzwania prawie jak w Polpharmie. 
Czy można poznać w ciągu tygodnia Galapagos? To raczej niemożliwe, można by zostać dłużej, mam  bowiem zezwolenie na 20 dni ale aby pływać Ulissesem po archipelagu musiałbym wykupić specjalne zezwolenie czyli następne 300USD.  Pozostaje więc zwiedzanie motorówkami co ma swój urok, ale są to dodatkowe koszty i na motorówce brakuje poczucia wolności. Poza tym  Galapagos to w całości park narodowy co niesie za sobą szereg ograniczeń a tego nie lubimy. Po tygodniu znamy coraz więcej tubylców, zaprzyjaźniamy się z kapitanem portu Grunerem i naszym agentem Carlosem. Przemili ludzie, wszyscy mieszkańcy wyspy są zrelaksowani i sympatyczni. To z czego Wyspy są znane czyli żywa przyroda jest piękna ale można było oczekiwać więcej, a może to National Geographic nas zepsuł? San Blas pozostaje dla mnie nadal najpiękniejszym z miejsc, które widziałem. Nie mniej warto było tu przypłynąć.
 
 
 
 
 
 
Obraz
 
 
 

Dołącz do załogi!!

Dołącz do ZałogiRejs śladami Wagnera
To nie tylko sposób uczczenia pamięci pierwszego Polaka, który opłynął świat. Ten rejs to także okazja do spełnienia marzeń o wielkiej przygodzie, okazja do poznania nowych ludzi i samego siebie.
Być może zrobiłeś już w życiu wszystko czego chciałeś, ale jeśli ciągle czujesz głód nowych przeżyć.
dołącz do nas!!

 


Śladami Wagnera i jego Zjaw
Artykuł opisujące wrażenia z rejsu na www.pearlharbor.pl

 

 

 

 

PRAXIS FÜR ANÄSTHESIOLOGIE & AMBULANTES OPERIEREN * SPEZIELLE SCHMERZTHERAPIE & AKUPUNKTUR