Jesteś tutaj

Strona główna

Notatki żeglarskie

Prawie 5 lat na morzu

Niesamowita podróż dookoła świata Mirosława Lewińskiego dobiega końca. Leszczynian zbliża się do LasPalmas

Izrael – Cypr - Turcja 13.06-18.07

Okazuje się,ze słusznie nazwałem jacht Ulyssesem bowiem Penelopa czekała, czekała też Marysia z Piotrem. Udało się więc opłynąć Świat i zachować  rodzinę. Przypomnę że Ulysses, to rzymska transkrypcja Odyseusza. Różnica miedzy mną a Odyseuszem polegała na tym, że zamiast z zalotnikami musiałem się zmierzyć z bankiem gdyż kredyt we frankach szwajcarskich stał się trudny. Czas miałem więc  bardzo napięty. Szybko skończyły  się te trzy tygodnie i jak zwykle w takich przypadkach  z niechęcią wracałem na jacht który czekał na mnie w Askhelon w Izraelu.

Malediwy-Izrael

Niedawno bo 23.02.2014 rano podnieśliśmy kotwicę w  Ao Chalong na Phukecie a dzisiaj w niecały miesiąc później 16.03.2014 robimy to samo w Atolu Goidhoo. Przed nami zagrożony piratami somalijskimi odcinek drogi z Malediw  na Morze Śródziemne. Jest nas czwórka Timofiej, Ilja, Włodymir i kapitan. Atmosfera dobra, piraci somalijscy nas nie przerażają, sami Szczęściarze.   Po południu o 1400 z żalem opuszczamy gościnny atol. Zostawilismy tam serca a ja dodatkowo kuszę do podwodnych polowań.

Turcja

Zapraszam na rejs w Turcji, o której wybrzeżu Ci co opłynęli Ziemię mówią, że jest najpiękniejsze na Świecie. Zielone brzegi, sosnowe lasy. Można się rozkoszować ciszą kotwicowisk lub spędzać czas ciesząc się lokalna kuchnią, w tawernie. Proponowane trasa z Finike pozwala na tani dolot do Antalyi zarówno z Warszawy jak i z Berlina. Trasę można zaprojektować z Kapitanem ,który właśnie kończy podróż Dookoła Ziemi, i chetnie podzieli się wrażeniami z swojego rejsu. Morskie opowieści w cenie.-:) Można również pływać dłużej niż tydzień - dużo bowiem  jest do zobaczenia
 

Z Phuketu na Maledivy 23.02.-06.03.2014

Załoga w komplecie : Alex z Moskwy, Timofiej z Mińska i Włodzimir z Dniepropietrowska. Nie mają doświadczenia żeglarskiego ale mają dobre chęci a przecie wiadomo, że nie matura lecz chęć szczera... Wspólny rejs potwierdził zresztą naturalną zdolność porozumienia się Słowian.  Ostatnie przygotowania, zakupy, naprawianie windy kotwicznej, które rozpoczyna się od wymiany solenoidu a kończy na wymianie akumulatorów i można ruszać. W niedziele rano skoro świt  o 715 ruszamy w drogę, wstępny kierunek Malediwy-Uligan.

Decyzja 17.02 2014

Minęły prawie cztery miesiące od kiedy Ulysses dotarł do Tajlandii, dużo to i mało.  Trochę zobaczyłem  i poznałem  kilku fajnych ludzi.

Święta na końcu świata...

Poprosił mnie Andrzej Cieslik z Panoramy Leszczyńskiej, mojego rodzinnego miasta, abym napisał coś o Świętach w tropikach, znaczy jak spędzałem i jak zamierzam spędzić te święta.

Morze Andamańskie

Tym razem, krótko byłem sam bo 28.11 okrętowałem już nową załogę z Piotrem Gąsowskim, Arturem, Jackiem i Marcinem . Trasa klasyczna na Morzu Andamańskim: Phi Phi, Krabi, Ko Yao Yai, Ko Chong i Ao Chalong. Generalnie nie ma tutaj zbyt dużo wiatru ale jak się okazuje nie nawet tak łagodnego morza nie należy lekceważyć, bo gdy w pobliżu Ao Nong powiało ponad 40 węzłów spod Cumulusa załoga poczuła powagę sytuacji na tyle, że sama znalazła kamizelki ratunkowe, bez polecenia, normalnie nie zawsze pamiętając przykazania kapitańskie.

Port Dickson – Pankgor – Langkawi 25.09 -10.10.2013

Po trzech dniach znużeni luksusem Admiral Marina ruszamy na północ do Pankgor , gdzie Ulysses ma być wyjęty z wody i pomalowany należną mu farbą antyporostową. 

Strony


PRAXIS FÜR ANÄSTHESIOLOGIE & AMBULANTES OPERIEREN * SPEZIELLE SCHMERZTHERAPIE & AKUPUNKTUR