Jesteś tutaj

Strona główna

Pozdrowienia z Santa Maria na Cabo Verde

ObrazPozdrowienia z Cabo Verde a konkretnie z Santa Maria na Sal gdzie właśnie wczoraj w nocy podpieprzyli mi ponton z silnikiem, co jest stratą olbrzymią, bo jak się dostać na brzeg gdzie czeka mnóstwo ,,friendów"? Szczęśliwie mam jeszcze kajak, którym przeprawiłem się na policję i szybko zrozumiałem, że na naszą krainę nie ma co narzekać bo prawdziwi ?Mistrzowie" są Tu na Cabo Verde.
Telefonów nie odbierają bo to kłopot, chyba, że dziewczyna zadzwoni a dzwonią bo policjant to dobra fucha a telefon na komisariat bezpłatny, więc pogawędkę można sobie uciąć. Potem tylko 2 godziny spisywania protokołu i po sprawie. Tyle, że od dzisiaj śpię z rakietnicą gotową do strzału i wiatrówką ze śrutem, która udaje sztucer.
Od paru dni jestem sam na jachcie, czekając na załogę z którą przeprawię się przez Atlantyk, przylecą 12.11. trochę popływamy tutaj i jak przejdzie ostatni huragan - kierunek Martynika. Nie dobrze jest być samemu.

Cabo Verde to Afryka z domieszką Europy, generalnie jest bezpiecznie, a ludzie są sympatyczni, trzeba tylko pamiętać, że ich działanie często kończy się na deklaracjach. Cabo Verde to 10 wysp i każda jest inna. Sal, Boa Vista, Maio są piaszczyste z plażami jak Bałtyckie tyle, że woda ma 27stopni no i nigdy tu nie pada. Pozostałe są górzyste i parę dni w roku pada w związku z czym jest zielono. Większość produktów spożywczych jest importowana poza rybami i langustami, które są wspaniałe i tanie.

Obraz

 

Zobzacz galerię >


Dołącz do załogi!!

Dołącz do ZałogiRejs śladami Wagnera
To nie tylko sposób uczczenia pamięci pierwszego Polaka, który opłynął świat. Ten rejs to także okazja do spełnienia marzeń o wielkiej przygodzie, okazja do poznania nowych ludzi i samego siebie.
Być może zrobiłeś już w życiu wszystko czego chciałeś, ale jeśli ciągle czujesz głód nowych przeżyć.
dołącz do nas!!

 


Śladami Wagnera i jego Zjaw
Artykuł opisujące wrażenia z rejsu na www.pearlharbor.pl

 

 

 

 

PRAXIS FÜR ANÄSTHESIOLOGIE & AMBULANTES OPERIEREN * SPEZIELLE SCHMERZTHERAPIE & AKUPUNKTUR