Jesteś tutaj

Strona główna » Archiwum

Lipiec 2012

Tuamotu 16.06 -3.07.2012

13.06 0 1730 opuszczamy z Spencerem Nuku Hiva, trafiając w tzw. okno pogodowe co w tym przypadku oznacza wiatr. Na Pacyfiku pasat nie jest tak stały  jak Atlantyku, dużo tutaj cisz. Te 500 mil może zająć sporo czasu. Mamy świetny wiatr ok 20 węzłów, Ulysses znowu pokazał co potrafi,  po 3 dobach docieramy do Atolu Ahe, niestety godzinę za późno, jest ciemno, na wejście do Atolu trzeba poczekać do rana. Dryfujemy całą noc czekając na świt.  Widok całkowicie różny od wysokich wulkanicznych Markizów, tutaj jest płasko i piaszczysto.

25.07.2012 Tahiti, Morea pierwsze wrażenia.

4.07.2012  stanął w Marinie w Papeete, trafiliśmy pięknie bo w Święto Niepodległości USA, na pomoście celebrowano to wydarzenie i oczywiście zostaliśmy zaproszeni. Spencer  jest Amerykaninem a Polacy wiadomo kochają  Amerykę. Wiele osób znaliśmy czy to z Karaibów Panamy, Galapagos czy Markizów.  Całą tę ekipę spotykać będę jeszcze wiele razy bo wszyscy płyną tzw. Milky Way ( od gwiezdnej Mlecznej Drogi), klasyczną piękną a zarazem łatwą trasą na zachód. Tempo mają różne, zwykle taka wyprawa trwa więcej niż 3 lata.


Dołącz do załogi!!

Dołącz do ZałogiRejs śladami Wagnera
To nie tylko sposób uczczenia pamięci pierwszego Polaka, który opłynął świat. Ten rejs to także okazja do spełnienia marzeń o wielkiej przygodzie, okazja do poznania nowych ludzi i samego siebie.
Być może zrobiłeś już w życiu wszystko czego chciałeś, ale jeśli ciągle czujesz głód nowych przeżyć.
dołącz do nas!!

 


Śladami Wagnera i jego Zjaw
Artykuł opisujące wrażenia z rejsu na www.pearlharbor.pl

 

 

 

 

PRAXIS FÜR ANÄSTHESIOLOGIE & AMBULANTES OPERIEREN * SPEZIELLE SCHMERZTHERAPIE & AKUPUNKTUR