Jesteś tutaj

Strona główna » Archiwum

Wrzesień 2012

ABC

Wycięte z prasy ...

 

 

Zachęcamy do lektury. :)

Bora Bora czyli żegnaj Polinezjo Francuska 18-23.08.2012

Po czterech godzinach jazdy na silniku rzucam kotwicę przed Bora Bora Yacht Club, który dzisiaj właśnie obchodzi 50-lecie powstania czyli wieczorem impreza i to tłumaczy brak wolnej boi co zmusza mnie do kotwiczenia na 25 metrach głębokości. Wydałem 120 metrów kabla i wtedy starter windy kotwicznej przestał działać a trzeba cały ten łańcuch potem wciągnąć. Czyli czeka mnie kolejny trening cierpliwości i zdolności manualnych... I następny dzień faktycznie przeszedł pod znakiem naprawiania windy kotwicznej.

Suvarov Atol 28-07.09.2012

Atol Suvorova położony jest 730 mil na zachód od Bora Bora i 530 mil na wschód od Samoa Zachodnie. Zagubiony na oceanie atol odkryty został dopiero w 1814 roku przez ekspedycję Lazariewa i nazwany na cześć rosyjskiego marszałka Suvarowa. Obecnie należy do Wysp Cooka.

Samoa, Apia 07-19.09.2012

Na Oceanie Spokojnym pasat nie jest tak regularny i silny jak na Atlantyku przychodzi  on falami , które trwają 3-5 dni. Dlatego gdy powiało  Atol Suvarova opuściły  poza Ulyssesem norweski Hero z Steinem i Latuką oraz Najade z samotnie pływającym Gerhardem z Austrii. Oba mniejsze od Ulyssesa. Wiatr o sile 25 węzłów wystarczył aby tylko pod,,Rotarym ” osiągnąć godną prędkość siedmiu  węzłów.  Wkrótce oba jachty zostały z tyłu ale wcześniej ze Steinem zrobiliśmy sobie masę zdjęć naszych jachtów w morzu, których tak zwykle brakuje.

Droga na Fiji 19.09 – 25.09

Ruszyłem z pasatem a kończyłem przejście na Vitu Levu w ciszy morskiej wspierając się moim niezawodnym Yanmarem. Początek piękny, szybka żegluga na gładkiej prawie wodzie tego jeszcze nie było. Po drodze mija się samotną wyspę Niuau należąca do wysp Cooka, brak dobrego kotwicowiska nie zachęcił mnie do lądowania na niej. Jak są dobre warunki – trzeba płynąć. I jak czas pokazał miałem rację. Jestem umówiony z Lautoca z Michałem i jego bratem, którzy przylecą z Australii,  muszę być na czas.


Dołącz do załogi!!

Dołącz do ZałogiRejs śladami Wagnera
To nie tylko sposób uczczenia pamięci pierwszego Polaka, który opłynął świat. Ten rejs to także okazja do spełnienia marzeń o wielkiej przygodzie, okazja do poznania nowych ludzi i samego siebie.
Być może zrobiłeś już w życiu wszystko czego chciałeś, ale jeśli ciągle czujesz głód nowych przeżyć.
dołącz do nas!!

 


Śladami Wagnera i jego Zjaw
Artykuł opisujące wrażenia z rejsu na www.pearlharbor.pl

 

 

 

 

PRAXIS FÜR ANÄSTHESIOLOGIE & AMBULANTES OPERIEREN * SPEZIELLE SCHMERZTHERAPIE & AKUPUNKTUR