Jesteś tutaj

Strona główna » Archiwum

Listopad 2012

15.10.2012 FIJI

I znowu Ulysses kieruje swój dziób na zachód a właściwie na południowy zachód, kierunek Nowa Caledonia, kolejne 700mil w kierunku domu.
Z wielkim żalem patrzę na oddalające się ,, moje Fiji”, gdzie żyje jeszcze duch mórz południowych. Ludzie są tu niezwykle sympatyczni aż trudno sobie wyobrazić, że kapitan Bligh nie wylądował na żadnej z wysp z obawy przed kanibalami. Czyżby praca misjonarzy aż tak odmieniła
groźnych wojowników? Na wyspach wszyscy są bardzo religijni i w nowej konstytucji Fiji będzie zamieszczona podobnie jak w Polsce preambuła odnosząca się do wiary.

Nowa Caledonia 20.10 -29.10.2012

Po szybkiej ale męczącej żegludze spotyka mnie podwójna nagroda w Numea jest bratni czeski jacht Lavinia z samotnie płynącym Pawłem oraz co jest zupełną niespodzianką Nekton z Łukaszem Natankiem. Nekton razem ze Starym w 2006 przeszedł North-West Passage.
Złe nastroje szybko mnie opuszczają, praca na jachcie plus polskie towarzystwo nie zostawiają na nie miejsca. Po dwóch dniach kotwiczenia, w poniedziałek wpływam do mariny - potrzebuję kontaktu z lądem.

Podroż życia

Dr.Mirosław Lewiński z zawodu lekarz chorób wenętrznych z zamiłowania zeglarz i podróżnik , samotnie przeplynął Pacyfik własnie dopynął do północnych brzegów Australii .

Wywiad udzielony dla radia australijskiego:
Zapraszam do wysłuchania wywiadu >>

Australia 2.11-21.11.2012

Nieprzespana noc odbiła się wieczorem gdy podczas party wypiłem 3 szklaneczki wina poczułem obezwładniająca senność i już wkrótce znalazłem się w koji. Marina Port Bundaberg znajduje się ujścia rzeki Burnett a do samego Bundabergu, trzeba podjechać autobusem, jakieś piętnaście minut. Bundaberg to ładne, spokojne, prowincjonalne miasto słynne z produkowanego tutaj rumu, w sam raz na sobotni przedpołudniowy spacer. Trudno byłoby mi znaleźć w nim załogę. Zastanawiałem się czy popłynąć na południe do Sydney czy też na północ do Cairns.


Dołącz do załogi!!

Dołącz do ZałogiRejs śladami Wagnera
To nie tylko sposób uczczenia pamięci pierwszego Polaka, który opłynął świat. Ten rejs to także okazja do spełnienia marzeń o wielkiej przygodzie, okazja do poznania nowych ludzi i samego siebie.
Być może zrobiłeś już w życiu wszystko czego chciałeś, ale jeśli ciągle czujesz głód nowych przeżyć.
dołącz do nas!!

 


Śladami Wagnera i jego Zjaw
Artykuł opisujące wrażenia z rejsu na www.pearlharbor.pl

 

 

 

 

PRAXIS FÜR ANÄSTHESIOLOGIE & AMBULANTES OPERIEREN * SPEZIELLE SCHMERZTHERAPIE & AKUPUNKTUR