Jesteś tutaj

Strona główna

Sponsorzy wyprawy

W sierpniu 2008 roku, na jachcie ULYSSES ( typ: Van de Stadt 44) zamierzamy rozpocząć rejs dookoła świata szlakiem Władysława Wagnera, pierwszego Polaka, który pod żaglami opłynął Ziemię w latach 1932-39. Rozpoczynając swoją przygodę życia, Wagner był dziewiętnastoletnim harcerzem i dlatego to, czego wtedy dokonał, zasługuje na najwyższy podziw i uznanie. Był romantykiem, który potrafił jednak z żelazną konsekwencją realizować swoje marzenia. Na swoich trzech kolejnych jachtach przebył trzy oceany, w czasie wojny wykazał się głębokim patriotyzmem walcząc z Niemcami na morzu, po wojnie ciężko pracował jako rybak morski. O takich ludziach powinno sie pamiętać, gdy w dzisiejszym zabieganym świecie szuka się wzorów godnych naśladowania.

 
Pragniemy, by rejs ULYSSESA mieścił w sobie, oprócz żeglowania, inne głębsze treści, by po powrocie zaowocował wystawami, zbiorami naukowymi i publikacjami.
 
Ważnym wyróżnikiem rejsu jest jego międzynarodowy charakter. Nasi partnerzy - m.in. Rotary Club International - pragnęliby, by „ULYSSES” został ich ambasadorem, inicjatorem międzynarodowych spotkań i był wykorzystywany do wspólnego pływania na wybranych odcinkach trasy.
 
 

PRAXIS FÜR ANÄSTHESIOLOGIE & AMBULANTES OPERIEREN * SPEZIELLE SCHMERZTHERAPIE & AKUPUNKTUR